14 marca 2019 roku w Hali Sportowej przy zespole Szkół nr 2 im. Ludwika Skowyry oraz Hali Sportowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Przysusze rozegrany zostały XVII Finał Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej. W turnieju udział wzięło osiem drużyn: KW PSP Warszawa, KM PSP Warszawa, KM PSP Radom, KM PSP Ostrołęka, KP PSP Przysucha, KP PSP Gostynin, KP PSP Mińsk Mazowiecki i naszej KM PSP Płock. Po losowaniu rywalizacja rozgrywana była w dwóch grupach. W półfinale reprezentacja Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku przegrała z późniejszym mistrzem województwa KM PSP Warszawa. Ostatecznie po zaciętym meczu o trzecie miejsce z KM PSP Radom strażacy z Płocka wywalczyli historyczne podium. Drugie miejsce zajęła KP PSP Gostynin. Nagrodą dla najlepszego blokującego turnieju wyróżniono Piotra Kaczmarczyka reprezentującego Komendę Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Puchary, dyplomy i medale wręczył Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. mgr inż. Bogdan Łasica oraz Starosta Przysuski.